این قرص می‌تواند نشانه‌های اولیه سرطان را تشخیص دهد+تصاویر

این قرص می‌تواند نشانه‌های اولیه سرطان را تشخیص دهد+تصاویر


اخبار علمی - این قرص می‌تواند نشانه‌های اولیه سرطان را تشخیص دهد+تصاویر

این قرص شامل ذرات مغناطیسی تقریباً ۱۰ هزار بار کوچک‌تر از ضخامت موی انسان است که می‌تواند بیماری‌هایی مانند سرطان یا حمله قلبی را در داخل بدن شناسایی کند.

به گزارش فارس، شرکت گوگل در حال تولید قرصی است که می‌تواند نشانه‌های اولیه سرطان، حمله قلبی یا سایر بیماری‌ها را تشخیص و نشان دهد.

این قرص شامل ذرات مغناطیسی تقریباً 10 هزار بار کوچک‌تر از ضخامت موی انسان است و دارای آنتی بادی و پروتئین است که می‌تواند بیماری‌های قریب الوقوع مانند سرطان را در داخل بدن شناسایی کند.

«آندرو کُندارد» رئیس بخش علوم در آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل ایکس گفت: برای شناسایی بیماری، فرد باید کپسول را ببلعد تا ذرات هسته مغناطیسی بری شناسایی بیماری در بدن بگردد.

 آندرو معتقد است این ذرات با همان روش پزشکان برای دیدن بیماری عمل می‌کند و این قرص با رفتن در خون می‌تواند در بدن جریان داشته باشد و در طول سفر خود قادر به شناسایی بیماری است.

در حال حاضر کار در مراحل ابتدایی است و محققان هنوز مقدار ذرات نانویی که بتواند کارآمد باشد را نمی‌دانند؛ این قرص به یک لایه محافظ نیاز دارد تا بتواند توسط اتصال پروب‌های کوچک به سلول بیماری را تشخیص دهد.

آندرو گفت: این قرص‌ها را تنها پزشکان، بیمارستان‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی می‌توانند استفاده کنند.

 

اخبار,اخبار علمی ,بیماری سرطان

 

اخبار,اخبار علمی ,بیماری سرطان

 

اخبار,اخبار علمی ,بیماری سرطان

 اخبار علمی - فارس

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه