تصاویر اعجاب‌انگیز از راهپیمایی فضایی

تصاویر اعجاب‌انگیز از راهپیمایی فضاییفضانوردان برای انجام تعمیرات کوچک و بزرگ در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی مخاطرات بزرگی را به جان می‌خرند و با عشق و علاقه ساعت‌ها در حالت بی‌وزنی به تعمیرات سنگین می‌پردازند.

به تازگی دو فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی به نام‌های Barry Wilmore و Terry Virts  در یک راهپیمایی فضایی نفس‌گیر بازوی روبوتیک را در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی تعمیر و کابل‌های ضروری برای استقرار نسل آینده سفینه‌های فضایی را در محل مورد نظر مستقر کرده‌اند.

اخبار,اخبار علمی,اخبارایستگاه فضایی

گفتنی است، این دو فضانورد از کل کار خود فیلم‌برداری و عکس‌برداری کرده‌اند که در واقع از خارج ایستگاه فضایی بین‌المللی و در فاصله 250 مایلی از کره زمین است.

اخبار,اخبار علمی,اخبارایستگاه فضایی

هدف از این راهپیمایی فضا آماده سازی برای ورود فضاپیماهای تجاری است که ناسا امید دارد تا سال 2017 ساخت آن‌ها به اتمام برسد.

اخبار,اخبار علمی,اخبارایستگاه فضایی

ناسا به تازگی یک قرارداد همکاری با شرکت‌های پرواز فضایی تجاری Spacex  و بوئینگ با هدف توسعه حمل‌و‌نقل فضانوردان منعقد کرده است.

اخبار,اخبار علمی,اخبارایستگاه فضایی

در حال حاضر فضانوردان غیر روس برای ورود و خروج از ایستگاه فضایی به زمین از کپسول فضایی آژانس فضایی روسیه به نام سایوز استفاده می‌کنند که هزینه سرسام‌آوری را به ناسا وارد می‌کند و ناسا بر همین اساس می‌خواهد از وابستگی فضایی به روس‌ها بکاهد.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

 

 اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه