جدیدترین تصاویر از بشقاب پرنده ناسا/ فضاپیمایی که پرتاب نشده زمین‌گیر شد

جدیدترین تصاویر از بشقاب پرنده ناسا/ فضاپیمایی که پرتاب نشده زمین‌گیر شد


اخبار,اخبار علمی,بشقاب پرنده

اخبار علمی - جدیدترین تصاویر از بشقاب پرنده ناسا/ فضاپیمایی که پرتاب نشده زمین‌گیر شد

پرتاب بشقاب پرنده ناسا به دلیل وزش بادهای متلاطم و سهمگین در جزیره کائوآئی ایالات هاوایی امریکا به اواخر ماه ژوئن ( اوایل تیر ماه) موکول شد.

سازمان ملی هوانوردی و فضایی امریکا (ناسا) که قرار بود در 14 ژوئن (24 خرداد ماه) یک بشقاب پرنده سه تنی را به فضا بفرستد به دلیل مشکلات جوی و آب و هوا موفق به این پرتاب نشد تا همچنان این فناوری و تجربه پرتاب بشقاب پرنده به فضا مجهول باقی بماند.

 

اخبار,اخبار علمی,بشقاب پرنده

 

ناسا د�� این رابطه می نویسد: "بشقاب پرنده در اثر وزش بادهای شدید و سهمگینی که جزایر هاوایی را در برگرفته بود، دچار تخریب شده که باید مورد تعمیر و بازبینی قرار بگیرد. در نتیجه، پرتاب بشقاب پرنده به اواخر ماه ژوئن ( اوایل تیر ماه) موکول می شود."

 

اخبار,اخبار علمی,بشقاب پرنده

 

ناسا در ادامه آورده است:" برای پرتاب بشقاب پرنده بایستی یک بالون هلیومی این فضا پیما را تا ارتفاع 36 کیلومتری بالا می برد اما به وزش باد آرام نیاز است نه بادهای شدید و سهمگین زیرا در این صورت کنترل بشقاب پرنده دشوار خواهد شد."
ناسا هدف خود از پرتاب این پشقاب پرنده را در استفاده از فناوری های جدید برای حمل محموله هایی به وزن 2 یا 3 تن به کره مریخ عنوان کرده است. اما این موضوع متاسفانه به دلیل وجود شرایط نا آرام جوی با شکست مواجه شد. پرتاب این بشقاب پرنده به دلیل تعمیرات و همینطور بازسازی نقاط آسیب دیده به تعویق افتاد.

اخبار علمی - مهر

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه