خواص باورنکردنی قهوه!

خواص باورنکردنی قهوه!خورشید در کنار تمام مزایای که دارد می‌تواند عامل ابتلا انسان به یکی از کشنده‌ترین بیماری‌های حال حاضر یعنی سرطان پوست بشود. اما چگونه می‌توان با تغییراتی کوچک در زندگی از ورود این بیماری به بدن جلوگیری کرد؟

بسیاری از مردم صبح خود را با یک فنجان قهوه شروع می‌کنند تا چشمانشان باز شود و خواب از سرتان بپرد. اما همین قهوه که شما تنها از سر عادت می‌نوشید قابلیت جلوگیری از ابتلا شما به بیماری خطرناکی هم چون ملانوما را دارد و در این زمینه ها تاثیر بسزایی دارد. ملانوما یک تومور پوستی بدخیم است که عموماً در اثر تابش طولانی مدت و شدید نور خورشید ایجاد می‌شود و نوعی جهش سلولی در انسان ایجاد می‌کند.

این جهش سلولی با سرعتی زیاد و غیرطبیعی در بدن پخش می‌شود و به‌مرور بسیاری از بافت‌های بدن را درگیر می‌کند و خطرناک است. اما یافته‌ای دانشمندان نشان داد، افرادی که به مدت ده سال روزانه چهار فنجان قهوه می‌نوشند 20 درصد کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان پوست ملانوما هستند. ترکیبات موجود در قهوه مانند پلی فنول ها و کافئین موجب تقویت بدن در برابر اشعه UV و در نتیجه کاهش خطر انواع بیماری‌های پوستی می‌شود. شاید هنوز قدری زود باشد برای اینکه شما در عادات قهوه‌خوری خودتان تغییر ایجاد کنید، اما بدون شک یک فنجان بیشتر قهوه در طول روز مزایای بسیاری به دنبال دارد.

تهیه و گردآوری : گروه تغذیه و سلامت پرداد / منبع : سلامانه

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه