تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 خرداد 1395 08:38. عکس روز ناسا به تصویری خارق‌العاده از خوشه‌ کهکشانی «کوره» اختصاص پیدا کرده است. نام این خوشه از روی صورت فلکی کوره گرفته شده است. خوشه کوره دومین خوشه کهکشانی نزدیک به زمین است. هرچند این خوشه بیش از ۲۰ بار دورتر از کهکشان همسایه‌مان٬ آندرومداست٬ فقط حدود ۱۰ درصد از خوشه‌ کهکشانی مشهور سنبله دورتر است. ناحیه‌ مرکزی خوشه‌ی کوره بسیار واضح است و این ناحیه میزبان کهکشان‌های فروانی است که البته در حال دگرگونی‌اند. این خوشه‌٬ شامل یک گروه کهشکان متم ...

خوشه کوره،دومین خوشه کهکشانی نزدیک به زمین را بینید / عکس روز ناسا

تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 خرداد 1395 08:38


اخبارعلمی,خبرهای علمی,کهکشان

عکس روز ناسا به تصویری خارق‌العاده از خوشه‌ کهکشانی «کوره» اختصاص پیدا کرده است. نام این خوشه از روی صورت فلکی کوره گرفته شده است.

خوشه كوره دومين خوشه كهكشاني نزديك به زمين است. هرچند این خوشه بیش از ۲۰ بار دورتر از کهکشان همسایه‌مان٬ آندرومداست٬ فقط حدود ۱۰ درصد از خوشه‌ کهکشانی مشهور سنبله دورتر است. ناحیه‌ مرکزی خوشه‌ی کوره بسیار واضح است و این ناحیه میزبان کهکشان‌های فروانی است که البته در حال دگرگونی‌اند.

 

این خوشه‌٬ شامل یک گروه کهشکان متمایز دیگر هم می‌شود که هنوز با هم ادغام نشده‌اند. تقریباً هر نقطه‌ زردی که به چشم می‌خورد یک کهکشان بیضوی در خوشه‌ کوره است. کهکشان میله‌ای مارپیچی NGC 1365 نیز در پایین و سمت راست عكس روز ناسا ديده مي‌شود که عضو مشهور خوشه‌ کوره است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه