درمان خنده یک دختر اهل بولیوی با جراحی مغز

درمان خنده یک دختر اهل بولیوی با جراحی مغز


اخبار ,اخبار علمی ,درمان خنده

 

اخبار علمی - خنده ای که درد بود درمان شد؛
درمان خنده یک دختر اهل بولیوی با جراحی مغز

از قدیم گفته اند «خنده بر هر درد بی درمان دواست»، ولی شاید کسی به این فکر نکرده باشد که شاید برای بعضی افراد، خنده به جای درمان، خود درد باشد.

به گزارش مهر، نمونه اش یک دختر شش ساله اهل بولیوی است که به بیماری خنده دچار شده بود. این دختر دچار خنده هایی نامناسب و غیر قابل کنترل داشت. به گفته دکتر معالج او، کار به جایی رسیده بوده است که بعضی از مردم او را این گونه توصیف می کرده اند: لوس، دیوانه و بدتر از همه تسخیر شده توسط شیاطین! دکترها هم او را دچار «سوء رفتار» ارزیابی کرده بودند.

ولی حالا دکتر خوزه برگس با مقاله ای که در نشریه علمی ecancermedicalscience به چاپ رسانده خبر از کشف علت اصلی این عارضه و درمان آن داده است. طبق گفته این پزشک، از آن جایی که برداشت بافت مغز این کودک برای بررسی علمی میسر نبود، از تصویربرداری پزشکی برای تشخیص استفاده شد. بررسی های دقیق نشان داد که در مغز این دختر کوچولو یک «هامارتوما» وجود دارد، نوعی تومور کوچک که با فشار بر بخش گیجگاهی مغز موجب این مشکل شده بود.

با انجام جراحی و خروج تومور مورد اشاره، هم اکنون دختر کوچولو سلامتی خود را باز یافته و به طور طبیعی به زندگی خود ادامه می دهد. دیگر نه خبری از لوس بازی است، نه از دیوانه بازی و نه از شیاطین! به گفته دکتر برگس، این کودک معصوم حالا فقط به دلایل طبیعی می خندد.
اخبار علمی -  مهر

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه