تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 فروردین 1395 08:25. اخترشناسان ادعای مطرح شده در یکی از روزنامه های معروف آمریکا درخصوص خطرناک بودن سیاره نهم منظومه شمسی را خنده دار توصیف کردند. به گزارش مهر، روزنامه نیویورک پست آمریکا به تازگی مدعی شده که سیاره نهم منظومه شمسی که به تازگی توسط اخترشناسان کشف شده خطرات جدی برای زمین و ساکنان آن به همراه خواهد داشت. در این روزنامه ادعا شده که سیاره نهم سیارکها و دنباله دارهایی را راهی زمین می کند که سرنوشت تلخی را برای این سیاره رقم خواهند زد. در این روزنامه آمده ...

سیاره نهم زمین را نابود نمی کند

تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 فروردين 1395 08:25


اخبارعلمی,خبرهای علمی,سیاره نهم

اخترشناسان ادعای مطرح شده در یکی از روزنامه های معروف آمریکا درخصوص خطرناک بودن سیاره نهم منظومه شمسی را خنده دار توصیف کردند.

به گزارش مهر، روزنامه نیویورک پست آمریکا به تازگی مدعی شده که سیاره نهم منظومه شمسی که به تازگی توسط اخترشناسان کشف شده خطرات جدی برای زمین و ساکنان آن به همراه خواهد داشت.

در این روزنامه ادعا شده که سیاره نهم سیارکها و دنباله دارهایی را راهی زمین می کند که سرنوشت تلخی را برای این سیاره رقم خواهند زد.

در این روزنامه آمده است: سیاره جدید منظومه شمسی به زودی یعنی در همین ماه زمین را نابود خواهد کرد!

اما اخترشناسانی همچون کنستانتین باتیگین و مایک براون از انستیتو فناوری کالیفرنیا که پی به وجود این سیاره با استناد به خرده اجرام فضایی سرگردان در کمربند کپلر برده اند این اطمینان را داده اند که هرگز جای نگرانی درخصوص این سیاره وجود ندارد.

این اخترشناسان که به تازگی یافته های خود را درباره سیاره نهم مطرح کرده اند به شدت در تلاش هستند تا جزئیات مهمتری از کشف خود را استخراج و به دنیا ارایه کنند. آنها معتقدند که این سیاره حدود ۱۰ برابر زمین بزرگی داشته و در مدار ۶۰۰ برابری نسبت به زمین به دور خورشید می چرخد.

این اخترشناسان در پیام توئیتری خود آورده اند که قرار نیست سیاره نهم زمین را تهدید کرده و آن را تخریب کند.

 

اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه