فضانوردان در فضا تمرین پیاده‌روی فضایی می‌کنند + تصاویر

فضانوردان در فضا تمرین پیاده‌روی فضایی می‌کنند + تصاویردر شیوه‌ای نو‌آورانه از واقعیت مجازی برای کمک به راه رفتن فضانوردان در خارج از ایستگاه فضایی استفاده می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سازمان فضایی ناسا برای آموزش فضانوردان خود برای راهپیمایی در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی از نوعی واقعیت مجازی استفاده می‌کند.

 

اخبار,اخبار علمی ,سازمان فضایی

 
گفتنی است، در این شیوه آموزشی فضانورد با گذاشتن یک هدست بر روی صورت خود در گرانش صفر، آموزش کار و تعمیر سفینه فضایی را می بیند.

بررسی ها نشان می دهند، کارشناسان علت استفاده از واقعیت‌ مجازی برای آموزش‌ فضانوردان را خطر کمتر این روش تا تمرین در محیط واقعی و مواجه شدن با حوادث پیش بینی نشده می دانند.

 

اخبار,اخبار علمی ,سازمان فضایی


در این سیستم از یک نوع جت پک استفاده می‌شود که در صورت بروز خطر برای فضانورد می‌تواند او را سریعا به محل ایستگاه فضایی برگرداند.

در این سیستم کاربر انگار که یک جت پک نیتروژنی واقعی پوشیده است به صورت معلق در فضای اطراف ایستگاه بین المللی توسط هدست خودش را مشاهده می کند و می‌تواند به انجام کارهای شبیه‌سازی شده‌ای مانند تعمیر قطعات ایستگاه فضایی و راهپیمایی فضایی بپردازد.

 

اخبار,اخبار علمی ,سازمان فضایی

 
حتی در این روش دستگاه‌هایی برای شبیه‌سازی کار تعمیر سفینه فضایی توسط اهرم‌های روبوتیک کنترل شده توسط فضا نورد در نظر گرفته شده است.

کارشناسان اعتقاد دارند از مزایای این روش می‌توان ایمنی و امنیت فضا نورد و همینطور کاهش هزینه ها را نام برد.

 اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه