تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 فروردین 1397 11:47. فضاپیمای سرگردان چینی در اقیانوس آرام و در سواحل تاهیتی فرود آمد. به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، فضاپیمای سرگردان چینی بالاخره با سرعت ۱۷ هزار مایل برساعت در اقیانوس آرام (سواحل تاهیتی) فرود آمد. بخش اعظم این فضاپیما هنگام ورود به اتمسفر زمین سوخته بود. به گفته کارشناسان این فضاپیما در ساعت ۱. ۱۵ دقیقه بامداد یکشنبه به وقت انگلیس فرود آمد. ابتدا تصور می شد این ایستگاه فضایی ۹ تنی در سواحل برزیل فرود آید. فضاپیمای Tiangong-۱ در سال ۲۰۱۱به عن ...

فضاپیمای چینی در اقیانوس آرام فرود آمد

تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 فروردين 1397 11:47


اخبار,اخبار علمی,فضاپیمای چینی

فضاپیمای سرگردان چینی در اقیانوس آرام و در سواحل تاهیتی فرود آمد.

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، فضاپیمای سرگردان چینی بالاخره با سرعت ۱۷ هزار مایل برساعت در اقیانوس آرام (سواحل تاهیتی) فرود آمد. بخش اعظم این فضاپیما هنگام ورود به اتمسفر زمین سوخته  بود. به گفته کارشناسان این فضاپیما در ساعت ۱.۱۵ دقیقه بامداد یکشنبه به وقت انگلیس فرود آمد.

 

ابتدا تصور می شد این ایستگاه فضایی ۹ تنی در سواحل برزیل فرود آید.

 

فضاپیمای Tiangong-۱ در سال ۲۰۱۱به عنوان بخشی از برنامه های آزمایشی سازمان فضایی چین به مدار زمین ارسال شد. ابتدا قرار بود در سال ۲۰۱۳ میلادی دوره فعالیت آن تکمیل شود اما  ماموریت آن به طور مداوم ادامه یافت.

 

همچنین ورود آن به مدار زمین برنامه ریزی شده بود. اما درنهایت Tiangong-۱ در مارس ۲۰۱۶ از دسترس خارج شد. نخست پیش بینی می شد فضاپیما در ۲۰۱۷ فرودآید اما تاریخ دقیق آن به تاخیر افتاد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه