تاریخ انتشار : پنج شنبه, 08 تیر 1396 20:25. ناسا اعلام کرده است که فعالیت‌های خورشیدی در حال وارد شدن به فازی متفاوت موسوم به "خورشید حداقلی" هستند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) اعلام کرده است که تغییرات بوجود آمده در فعالیت‌های خورشید سبب کاهش لکه‌ها و فوران‌های خورشیدی می‌شود و در عوض پدیده‌های بلند مدت‌تر مانند حفره‌های تاجی را افزایش می‌هند که چگالی پلاسما در آنها کمتر بوده و به همین دلیل تیره‌تر به نظر می‌رسند. براساس اعلام ناسا این حالت می‌تواند سبب ...

فعالیت‌های خورشیدی در حال تغییر ماهیت هستند

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 08 تیر 1396 20:25


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی,فعالیت‌های خورشید

ناسا اعلام کرده است که فعالیت‌های خورشیدی در حال وارد شدن به فازی متفاوت موسوم به "خورشید حداقلی" هستند.

 به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا) اعلام کرده است که تغییرات بوجود آمده در فعالیت‌های خورشید سبب کاهش لکه‌ها و فوران‌های خورشیدی می‌شود و در عوض پدیده‌های بلند مدت‌تر مانند حفره‌های تاجی را افزایش می‌هند که چگالی پلاسما در آنها کمتر بوده و به همین دلیل تیره‌تر به نظر می‌رسند.

 

براساس اعلام ناسا این حالت می‌تواند سبب تغییر در وضعیت جوی فضا شده و سامانه‌های ارتباطی و ناوبری را دچار اختلال کند.

 

پخش شدن زباله‌های فضایی در اثر تغییر وضعیت جاذبه مشکل بالقوه دیگر این پدیده محسوب می‌شود.

 

"دین پسنل"( Dean Pesnell) از محققان مرکز فضایی "گودارد"( Goddard) ناسا در رابطه با این تغییرات گفت: در حال حاضر خورشید در یک دوره 11 ساله به سر می‌برد که میزان لکه‌های خورشیدی در آن تا سال 2014 در حال افزایش بود و حال میزان این لکه‌ها رو به کاهش بوده و تا سال 2019 و 2020 به کمترین میزان خود خواهد رسید.

 

وی افزود: در حالت "خورشید حداقلی" تاج‌های خورشیدی عمر طولانی‌تری دارند و برای شش ماه یا بیشتر باقی می‌مانند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه