تاریخ انتشار : شنبه, 11 شهریور 1396 10:42. یک سیارک بزرگ در روز آخر ماه اوت از نزدیکی کره زمین عبور کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، صخره آسمانی فلورانس( Florence) که ۴. ۴ کیلومتر اندازه دارد، در روز ۳۰ اوت به کره زمین نزدیک شد، و روز اول سپتامبر بدون اینکه خطری برای کره زمین ایجاد کند، به مسیر خود ادامه داد. فاصله فلورانس با کره زمین هفت میلیون کیلومتر برآورد شده که این فاصله، ۱۸ برابر میانگین مسافت بین زمین و ماه است. هرچند که در گذشته، سیارک‌های دیگر به زمین نزدیک‌تر شده اند، ...

فلورانس، بزرگ‌ترین سیارکی که از نزدیکی زمین عبور کرده است

تاریخ انتشار : شنبه, 11 شهریور 1396 10:42


 اخبار علمی ,خبرهای علمی ,سیارک فلورانس

یک سیارک بزرگ در روز آخر ماه اوت از نزدیکی کره زمین عبور کرده است. 

به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، صخره آسمانی فلورانس( Florence) که ۴.۴ کیلومتر اندازه دارد، در روز ۳۰ اوت به کره زمین نزدیک شد، و روز اول سپتامبر بدون اینکه خطری برای کره زمین ایجاد کند، به مسیر خود ادامه داد.

 

فاصله فلورانس با کره زمین هفت میلیون کیلومتر برآورد شده که این فاصله، ۱۸ برابر میانگین مسافت بین زمین و ماه است.

 

هرچند که در گذشته، سیارک‌های دیگر به زمین نزدیک‌تر شده اند، اما اغلب آن‌ها به مراتب کوچک‌تر بوده‌اند.

 

پل کداس، مدیر مرکز پژوهش درباره اشیای نزدیک به کره زمین در سازمان ناسا (اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا/ NASA) در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «از زمان آغاز برنامه ناسا برای تشخیص و رهگیری سیارک‌های نزدیک به کره زمین، فلورانس بزرگ‌ترین سیارکی است که تا این حد به زمین نزدیک می‌شود.»

 

برای دانشمندان ناسا و علوم هوافضا فرصت بررسی سیارک‌های به ندرت به دست می‌آید تا با تحقیق در مورد سیارک‌ها اطلاعات جدیدی درباره منشاء ایجاد خورشید و سیارات کسب کنند. از این رو، دانشمندان ناسا گفته بودند با استفاده از رادارهای نصب شده در کالیفرنیا و پورتوریکو، از سیارک فلورانس تصویربرداری می‌کنند.

 

در صورت از دست رفتن این فرصت، دانشمندان باید تا سال ۲۵۰۰ میلادی صبر کنند تا فلورانس دوباره به کره زمین نزدیک شود.

 

این سیارک به احترام فلورانس نایتینگل (۱۸۲۰-۱۹۱۰)، بنیانگذار "پرستاری نوین" نامگذاری شده و برای نخستین بار در سال ۱۹۸۱ شناسایی شد.

 

ناسا گفته بود که فلورانس در اواخر اوت و اوایل سپتامبر، با تلسکوپ‌های کوچک یا دوربین‌های قوی قابل رویت‌ است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه