لباس ویژه‌ای که برای یک پنگوئن بی‌پر دوخته شد(عکس). تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 آبان 1395 09:09. پنگوئن آدلی ماده‌ای که در پارک آبی اورلاندو سکونت دارد، به دلیل نداشتن پر روی بدنش باید لباسی ویژه به تن داشته باشد تا بتواند دمای بدنش را تنظیم کند. به گزارش همشهری آنلاین؛ براساس گزارش دیسکاوری، این پنگوئن نژاد آدلی به نوعی بیماری ناشناخته به نام اختلال ریزش پر مبتلا است که باعث شده‌است پرهای بدنش کاملا بریزد و این جاندار نتواند بدنش را در دمای سرد محیط گرم نگه دارد. از این رو کارمندان پارک آبی ا ...

لباس ویژه‌ای که برای یک پنگوئن بی‌پر دوخته شد(عکس)

تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 آبان 1395 09:09


پنگوئن آدلی ماده‌ای که در پارک آبی اورلاندو سکونت دارد، به دلیل نداشتن پر روی بدنش باید لباسی ویژه به تن داشته باشد تا بتواند دمای بدنش را تنظیم کند.

 به  گزارش همشهری آنلاین؛ براساس گزارش ديسكاوري، اين پنگوئن نژاد آدلي به نوعي بيماري ناشناخته به نام اختلال ريزش پر مبتلا است كه باعث شده‌است پرهاي بدنش كاملا بريزد و اين جاندار نتواند بدنش را در دماي سرد محيط گرم نگه دارد.

 

از اين رو كارمندان پارك آبي اورلاندو براي پنگوئن نوعي لباس شنا طراحي كرده و دوختند تا با به تن كردن آن پنگوئن بتواند دماي بدنش را تنظيم نگه دارد.

 

 اخبا علمی ,خبرهای علمی ,پنگوئن

اين اختلال كه اولين‌بار در ميان پنگوئن‌هاي آفريقايي در سال 2006 مشاهده شد، به اندازه‌اي نادر است كه هنوز دليل آن ناشناخته باقي مانده‌است. پر بدن پنگوئن‌هايي كه به اين اختلال مبتلا مي شوند پس از ريزش با سرعت كمتري رشد مي‌كنند. با اين همه اين پنگوئن كوچك با به تن كردن لباس مخصوصش مي‌تواند در بخش قطب جنوب اين مركز در كنار پنگوئن‌هاي امپراطور زندگي كند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه