لوتوس اگزیج LF1 به یاد قهرمانی‌های فرمول1

لوتوس تلاش می‌کند تا محصولات خیابانی خود را به خودروهای فرمول یک نزدیک‌تر نماید. اتصال بین تیم F1 لوتوس و بخش خودروسازی این شرکت در نهایت محصولی خاص را در پی داشت که نه در تکنولوژی بلکه در تاریخچه با مسابقات فرمول یک، پیوند دارد!

Lotus Exige LF1 2014

Lotus Exige LF1 2014


اگزیج LF1 نسخه محدودی است که تنها 81 دستگاه از آن به نشانه 81 پیروزی این تیم در مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در طول ادوار مختلف ساخته می‌شود. هر کدام از خودروها دارای یک شماره مرتبط با یک مسابقه هستند. شماره یک LF1 یادآور اولین پیروزی تیم لوتوس در GP موناکو در سال 1960 است در حالی که شماره 81 نشان دهنده پیروزی کیمی رایکونن در مسابقات فصل قبل در استرالیا می‌باشد.
Lotus Exige LF1 2014

Lotus Exige LF1 2014


لوتوس اگزیج LF1 طراحی خاصی دارد. یک کوپه مشکی‌رنگ با قسمت‌های طلایی و قرمز رنگ که جذبه بالایی دارد. رینگ‌های طلایی‌رنگ 17 اینچی در جلو و 18 اینچی در عقب با تایرهای پیرلی P-Zero دربر گرفته شده‌اند. همچنین یک پکیج دینامیک شامل دیسک‌های ترمز با کارایی بالا را نیز باید به این مجموعه افزود. با پرداخت رقمی بیشتر می‌توان سنسورهای پارک عقب و صندلی‌های گرم شونده را نیز سفارش داد.
Lotus Exige LF1 2014 Interior

Lotus Exige LF1 Interior


داخل اتاق با چرم و پارچه مشکی و دوخت طلایی‌رنگ پوشیده شده است. آرم LF1 روی پشت‌سری‌ها و آرم لوتوس F1 پشت صندلی‌ها دوخته شده است. یک صفحه فیبرکربنی به‌صورت اختصاصی با شماره خودرو و نام مسابقه‌ای که با پیروزی تیم لوتوس و شماره خودرو مرتبط است، در منتهی‌الیه داشبورد قرار گرفته است. استفاده از آلومینیوم نیز در بخش پایینی کابین البته بدون ظرافت به نظر می‌رسد.

متاسفانه تغییری در مشخصات مکانیکی رخ نداده است. این مدل نیز مانند اگزیج های دیگر از موتور 3.5 لیتری V6 با قدرت خروجی 345 اسب بخار در دور موتور 7000 و گشتاور خروجی 400 نیوتن متر در دور موتور 4500 در دقیقه، سود می‌برد. شتاب صفر تا صد این خودرو 4 ثانیه و نهایت سرعت آن 274 کیلومتر بر ساعت می‌باشد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه