مرسدس CLS جدید با چشمان تیزبین

فیس لیفت 2015 برای مرسدس بنز CLS رونمایی شد. در نگاه اول چراغ‌های جدید جلو با 24 عدد لامپ LED که با ظرافت چیده شده‌اند، جلب توجه می‌کند. با این وجود طراحی این LED ها نسبت به ماتریکس LED آئودی محافظه‌کارانه تر می‌باشد.

2015 Mercedes-Benz CLS

2015 Mercedes-Benz CLS


مرسدس این چراغ‌ها را ال‌ای‌دی‌های Multibeam نام‌گذاری کرده است. عملکرد نوردهی چراغ‌ها به صورت فعال و با کنترل الکترونیکی و با کمک دوربین‌های نصب شده در جلو است. بدین صورت که حتی در پیچ جاده نیز، چراغ‌ها قبل از پیچیدن شما، به سمت چرخش مسیر نور را می‌تابانند.
2015 Mercedes-Benz CLS

2015 Mercedes-Benz CLS


طراحی قسمت جلوی خودرو، کاملاً فرق کرده و نسبت به طرح پرخاشجوی قبلی، موقرتر به نظر می‌رسد. فرم جلوپنجره هم با وجود شبکه‌های الماسی شکل و ستاره بزرگ بنز که اکنون در میان یک میله ظریف‌تر کرومی قرار گرفته و هواکش‌های متفاوت سپرهای جلو با اسپویلر آبکاری شده زیر سپر، لوکس‌تر و هماهنگ‌تر شده است.
2015 Mercedes-Benz CLS

2015 Mercedes-Benz CLS


چراغ‌های تمام LED عقب هم ظاهراً بدون تغییر مانده‌اند. تنها دو عدد هواکش عمودی باریک در دو طرف سپر عقب و یک چراغ در پایین سپر، باعث تمایز مدل‌های جدید از قدیم می‌شوند. فرم کلی بدنه منحصربه‌فرد خودرو، دست‌نخورده باقی مانده است. CLS جدید همانند سابق در دو رده سدان کوپه و استیشن شوتینگ بریک تولید خواهد شد.
2015 Mercedes-Benz CLS Interior

2015 Mercedes-Benz CLS Interior


درون کابین با تغییرات اندکی همراه است. صفحه نمایش 8 اینچی جدید در داشبورد مرکزی و غربیلک فرمان خوش فرم سه شاخه اسپرت، جلب توجه می‌کنند.
2015 Mercedes-Benz CLS

2015 Mercedes-Benz CLS


در قلب CLS 220 BlueTEC جدید یک موتور 160 اسب بخاری و 400 نیوتن متری قرار دارد. احتمالاً این موتور چهار سیلندر با وجود بهره‌وری بالا، بهترین انتخاب برای چنین خودرویی نخواهد بود. در عوض مدل دیزلی CLS 250 بلوتک با قدرت 201 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتن متر و با انتقال نیرو به هر چهار چرخ 4MATIC، انتخاب به مراتب بهتری خواهد بود. یکی دیگر از مدل‌های جدید پیشرانه را در مدل CLS400 خواهید یافت. جایی که این موتور V6 با حجم 3.5 لیتر و توربوشارژر دوقلو، قادر است 329 اسب بخار نیرو و 480 نیوتن متر گشتاور ارائه نماید.

گل سرسبد محصولات هم طبق معمول مدلی از AMG است. ایم مدل با پیشرانه 5.5 لیتری هشت سیلندر و مجهز به توربوی دوقلو، قادر است 557 تا 585 اسب بخار نیرو و 720 تا 800 نیوتن متر گشتاور بسته به تنظیمات و کشور مقصد، تولید نماید. انتقال نیروی فورماتیک برای این مدل هم درنظر گرفته شده است.

برای انتقال نیروی پیشرانه در تمام مدل‌ها از یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک استفاده می‌شود که جانشین گیربکس 7 سرعته قدیمی‌تر شده است. قیمت پایه CLS جدید 72 هزار دلار است که به جر در مدل هشت سیلندر که ارزان‌تر شده، تفاوت خاصی با مدل‌های قبلی ندارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه