تاریخ انتشار : پنج شنبه, 26 آذر 1394 13:56. استرالیایی ا به تازگی صاحب رباتی شده‌اند که می‌تواند در مواقع اضطراری به کمک آتش‌نشان‌های این کشور بیاید و بسیاری را نجات دهد. این ربات آتش نشان که نامش را مقام‌های استرالیا «دستگاه آتش نشانی با کمک توربین» یا TAF 20 گذاشته‌اند می‌تواند خودروها را از مسیر امداد کنار بزند و فن قدرتمندی برای کنار راندن دود دارد. این ربات همچنین می‌تواند بخار آب یا کف را از فاصله 60 متری اسپری کند و آن را از فاصله 90 متری روی آن سرازیر کند. ربات مذکور در منطقه الکسان ...

نخستین ربات آتش‌نشان عملیاتی استرالیا را ببینید/کمک همه فن‌حریف تیم‌های اطفای حریق

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 26 آذر 1394 13:56


 استرالیایی ا به تازگی صاحب رباتی شده‌اند که می‌تواند در مواقع اضطراری به کمک آتش‌نشان‌های این کشور بیاید و بسیاری را نجات دهد.

اين ربات آتش نشان كه نامش را مقام‌هاي استراليا «دستگاه آتش نشاني با كمك توربين» يا TAF 20 گذاشته‌اند مي‌تواند خودروها را از مسير امداد كنار بزند و فن قدرتمندي براي كنار راندن دود دارد.

این ربات همچنین می‌تواند بخار آب یا کف را از فاصله 60 متری اسپری کند و آن را از فاصله 90 متری روی آن سرازیر کند. ربات مذکور در منطقه الکساندریا در داخل سیدنی مستقر خواهد شد و می‌تواند بسرعت از طریق زمینی یا هوایی به محل مورد نیاز اعزام شود. TAF 20 از فاصله 500 متری قابل کنترل بوده و می‌تواند آن را به مناطقی که برای انسان خطرناک است، اعزام کرد.

اخبار,اخبارعلمی ,ربات آتش‌نشان

 

اخبار,اخبارعلمی ,ربات آتش‌نشان

 

اخبار,اخبارعلمی ,ربات آتش‌نشان

 

اخبار,اخبارعلمی ,ربات آتش‌نشان

 

اخبار,اخبارعلمی ,ربات آتش‌نشان

 

 اخبار علمی  -  خبرانلاین 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه