نمایشگرهای جدید شارپ برای خودروها

تکنولوژی نمایشگرهای تخت، تاکنون با محدودیت‌هایی همراه بوده است. از جمله شکل مستطیلی این نمایشگرها به علت قرارگیری مدارهایی در لبه‌ها و یا عدم انحنای صفحات که در مجموع شکل نهایی محصول را اجباراً به فرم‌هایی ساده محدود می‌کنند. اما با پیشرفت تکنولوژی لازم نیست به صفحات مستطیلی و تخت بسنده نمود. بعد از معرفی صفحات نمایش منعطف و منحنی، اینک نوبت نمایشگرهایی است که شکل لبه آن‌ها نیز نامنظم است و می‌توانند به اشکال مختلف ساخته شوند.
شارپ که در تولید نمایشگرها، غول بزرگی محسوب می‌شود، به تازگی برای نمایش دستاوردهای خود در این زمینه، نمایشگرهایی با شکل‌های متنوع با نام تجاری “نمایشگر با فرم آزاد” برای خودروها را تدارک دیده است.

Sharp Free-Form Digital Display

Sharp Free-Form Digital Display


اولین نمایشگر شارپ برای خودروها، صفحه داشبورد کلاسیک را تداعی می‌کند. قسمت بالایی نمایشگر با انحناهای ناشی از سه دایره بزرگ، فرم زیبایی به خود گرفته است. بنابراین از کوچک‌ترین پیکسل‌های این نمایشگر هم می‌توان برای نمایش اطلاعات و یا طراحی زیبای داشبورد، بهره گرفت.
Sharp Free-Form Digital Display

Sharp Free-Form Digital Display


نمایشگر دوم برای بخش کنترل‌های داشبورد مرکزی و سیستم‌های تهویه، ناوبری و سرگرمی کاربرد دارد. اگر به کابین خودرویی چون تسلا اس نگاه کنید، می‌بینید که همه کلیدها و کنترل‌های رایج، جای خود را به یک صفحه نمایش لمسی بزرگ داده‌اند. شاید نخستین مشتری چنین نمایشگرهایی خودروهای لوکس و گران بازار باشند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه