تاریخ انتشار : چهارشنبه, 04 مرداد 1396 17:33. " شهر درخت " در آلمان ساختار متحرک پوشیده از خزه است. این مبلمان شهری در مراکز آلوده شهر به پاکسازی هوا کمک می کند. به گزارش ایسنا و به نقل از آرک دیلی، این ساختار مستطیلی مسطح شامل پنل‌های عمودی بزرگ و دیواری پوشیده از خزه است که قابلیت جذب میزان مشابه دی‌اکسید نیتروژن و ذرات میکروسکوپی هوا را مانند 275 درخت دارد. هر یک از این ساختارها روزانه قابلیت جذب 250 گرم از ذرات آلوده را دارند و سالانه 240 متریک تن CO2 را در خود ذخیره می‌کنند. نصب این سا ...

پاکسازی هوای آلوده با درختان مصنوعی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 04 مرداد 1396 17:33


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,شهر درخت

" شهر درخت " در آلمان ساختار متحرک پوشیده از خزه است. این مبلمان شهری در مراکز آلوده شهر به پاکسازی هوا کمک می کند.

 به گزارش ایسنا و به نقل از آرک دیلی، این ساختار مستطیلی مسطح شامل پنل‌های عمودی بزرگ و دیواری پوشیده از خزه است که قابلیت جذب میزان مشابه دی‌اکسید نیتروژن و ذرات میکروسکوپی هوا را مانند 275 درخت دارد.

 

هر یک از این ساختارها روزانه قابلیت جذب 250 گرم از ذرات آلوده را دارند و سالانه 240 متریک تن  CO2 را در خود ذخیره می‌کنند.

 

نصب این ساختار 6 ساعت طول کشیده و نگهداری از آن ساده است. شهر درخت " دارای سنسور کنترل دما، کیفیت آب و رطوبت خاک است. این سنسورها موجب بهبود عملکرد ساختار و اندازه‌گیری کیفیت هوا می‌شوند.

 

از معایب این ساختار قیمت بالای آن است. با این وجود از " شهر درخت " در شهرهای مختلف از جمله اسلو، هنگ‌کنگ، گلاسکو، بروکسل و چندین شهر در آلمان استفاده می‌شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه