تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 آذر 1394 14:09. محققان اعلام کردند پیرترین جانور زنده جهان یک سمندر 200 ساله در چین است. محققان اعلام کردند پیرترین جانور زنده جهان یک سمندر 200 ساله در چین است. به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این سمندر 200 ساله در یکی از غارهای کشور چین کشف شده و از بزرگترین و احتمالا قدیمی‌ترین دوزیستانی است که در جهان زندگی کرده است. بر اساس گزارش‌های محلی بدست آمده یک ماهیگیر در جنوب غربی چین، این سمندر را به طور تصادفی کشف کرده است. این ماهیگیر اظهار کرد: چیزی نرم و ل ...

پیرترین جانور زنده جهان را بشناسید

تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 آذر 1394 14:09


اخبار,اخبار علمی,پیرترین جانور جهان

محققان اعلام کردند پیرترین جانور زنده جهان یک سمندر 200 ساله در چین است.

محققان اعلام کردند پیرترین جانور زنده جهان یک سمندر 200 ساله در چین است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این سمندر 200 ساله در یکی از غارهای کشور چین کشف شده و از بزرگترین و احتمالا قدیمی‌ترین دوزیستانی است که در جهان زندگی کرده است.

بر اساس گزارش‌های محلی بدست آمده یک ماهیگیر در جنوب غربی چین، این سمندر را به طور تصادفی کشف کرده است. این ماهیگیر اظهار کرد: چیزی نرم و لزج زیر پایم احساس کردم و بعد از بررسی متوجه شدم که سمندری غول‌پیکر است.

این سمندر غول‌پیکر نزدیک به یک متر و نیم طول دارد و وزن آن بیش از 45 کیلوگرم است.

محققان اظهار کردند: این سمندر یکی از غول‌پیکرترین سمندرهای کشف شده است و طول آن تا دو متر هم رشد و از ماهی، سمندر، حشرات آبزی، خرچنگ، مار، کرم و میگو تغذیه می‌کند.

 

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه