چین میزان بارندگی را در این کشور افزایش می‌دهد. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 فروردین 1397 10:22. چین در حال کار روی یک سیستم است که قادر خواهد بود میزان بارش باران را افزایش دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، کشور چین همواره نیازمند " آب" است به همین جهت راه حل این کشور در رابطه با سیستم گسترده اصلاح آب و هوا توسط "شرکت علوم فضایی و فناوری چین" (CASC) در حال پیگیری است. " ساوت چاینا مورنینگ پست"(SCMP)، روزنامه انگلیسی زبان و معتبر چین گزارش داده است که این کشور در حال آزمایش یک فناوری ...

چین میزان بارندگی را در این کشور افزایش می‌دهد

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 فروردين 1397 10:22


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی,بارندگی
چین در حال کار روی یک سیستم است که قادر خواهد بود میزان بارش باران را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، کشور چین همواره نیازمند " آب" است به همین جهت راه حل این کشور در رابطه با سیستم گسترده اصلاح آب و هوا توسط "شرکت علوم فضایی و فناوری چین" (CASC) در حال پیگیری است.

 

" ساوت چاینا مورنینگ پست"(SCMP)، روزنامه انگلیسی زبان و معتبر چین گزارش داده است که این کشور در حال آزمایش یک فناوری است که قادر خواهد بود سالانه میزان بارش باران در "فلات تبت" را به میزان 10 میلیارد مترمکعب یا حدودا 353 میلیارد فوت مکعب، افزایش دهد.

 

این کشور برنامه دارد ده­ها هزار اتاقک در سراسر کوه­‌های تبت احداث کند تا میزان بارندگی در حدود 620 هزار مایل مربع که تقریبا 3 برابر مساحت کشور اسپانیا است را گسترش دهد. این اتاقک­‌ها سوخت جامد را خواهند سوزاند تا "یدید نقره" ایجاد کنند. "یدید نقره" با ساختار کریستالی خود مانند یخ به عنوان بارور کننده ابرها عمل می‌کند.

 

این اتاقک­‌ها در تپه‌های شیب دار  جنوب آسیا قرار خواهند گرفت.

 

یکی از محققان این پروژه گفت : بیش از 500 مشعل در ارتفاعات کوه‌های "تبت"، "سین‌کیانگ" و مناطق دیگر به کار گرفته شده است تا برای آزمایشات تجربی مورد استفاده قرار گیرند. وی افزود، خوشبختانه نتایج حاصله تاکنون مثبت ارزیابی می ‌شود.

 

گفتنی است این روزنامه مدعی شده است چین اول��ن کشوری است که این ابزار را در سطحی به این وسعت آزمایش می‌کند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه